ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Լեւոն Բունիաթյանի թեկնածությունը: Հարցը քննարկվեց ապրիլի 13-ի նիստում: ՀԾԿՀ անդամն ընտրվում է գաղտնի քվեարկությամբ՝ պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների մեծամասնությամբ:
Վահագն Հովակիմյանը նշեց, որ ընտրությունն անցկացվելու է այսօր 13:20-ից 14:20-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Արտակ Մանուկյան. Ի հակադրություն հնչող տեսակետների՝ ՀԾԿՀ-ն գործող հարթակ է, որտեղ սպառողի եւ խոշոր կազմակերպություների հնարավոր շահերը պետք է քննարկվեն: Բացի այդ, այն պետք է ունենա մասնագիտական դիտարկումներ, հետեւաբար միտված չէ որեւէ կողմի շահին? ՀԾԿՀ-ի շահերի կենտրոնում կանգնած է ռազմավարական եւ հետագա շահագործման բալանսավորված շահը: Սա ակնհայտ է, դա այդպես է ողջ աշխարհում:
Թագուհի Թովմասյան. Ռիսկը, թե թեկնածուն ում շահն է սպասարկելու ընտրվելու դեպքում, առաջացավ կենսագրությունը կարդալիս, որովհետեւ աշխատել  է էլեկտրական ցանցերում, այսինքն՝ եղել է հակառակ բեւեռում: Դժվար է պատկերացնել՝ ինչպես է գոնե մարդկային առումով հակադրվելու նախկին գործատուներին:
Սերգեյ Բագրատյան. Մենք ստեղծարար աշխատողի կարիք ունենք, ոչ թե կատարողի: Մեր հարցերը նպատակաուղղված են այն բանին, որ թեկնածուն պատրաստվի ռազմավարական պլաններ մշակելուն: Եւ իմ հարցադրումները հենց դրա համար են: Սա դժվար աշխատանք է, եւ եթե Դուք պատրաստ եք այդ առաքելությանը, ես մաղթում եմ, որ ընտրվեք եւ ծառայեք Հայաստանի Հանրապետությանը:
Գեւորգ Պապոյան. Մենք նվազագույնը երկու պահանջ պետք է ներկայացնենք ՀԾԿՀ անդամին: Առաջինը պրոֆեսիոնալիզմն է, երկրորդը՝ պետության, հասարակության եւ ժողովրդի շահերը պաշտպանելու կարողությունը: Սրանցից մեկը առնվազն պետք է լինի: Բայց լավագույն տարբերակը կլինի, որ ունենա երկուսն էլ:
Արման Բաբաջանյան. Մենք առաջարկում ենք, որ այստեղ հիմնարար խնդիրներից խոսենք: Ունենք մի իրավիճակ, որ պետք է հասկանանք՝ Հայաստանի՞ շահն է պաշտպանում այդ  հանձնաժողովը, թե օլիգարխիայի, որը հեղափոխությունից հետո էլ շարունակում է տիրապետել շատ կոնկրետ ենթակառուցվածքների եւ տնտեսական շահի, նաեւ եկամուտներ ապահովելուց բացի քաղաքական խնդիրներ է լուծում:
Սոֆիա Հովսեփյան. Ուզում եմ իմանալ՝ այսքան հարցերից հետո, որ հնչեցին, հասկացա՞ք՝ որքան անպատրաստ եք եկել որպես թեկնածու այս կարեւոր պաշտոնին նշանակվելու համար: Դա բավականին լուրջ պաշտոն է, եւ բոլորս դա գիտենք: Չորս-հինգ ամիսն արդյո՞ք չի բավարարել, որ Դուք տիրապետեք՝ ուր եք գնում: Վերանայեք Ձեր թեկնածության հարցը եւ Ձեզ հարվածների տակ մի դրեք:
Միքայել Մելքումյան. Այս Կառավարությանը չի հաջողվել մեղմացնել այն ռիսկերը, որոնք գոնե կարող էին: Էներգետիկան տնտեսության ողնաշարն է: Հայաստանը պետք է պատկերացնենք էներգետիկ առումով մրցունակ երկիր, որովհետեւ դա այն ոլորտն է, որը կարող է արդյունավետ աշխատել նույնիսկ շրջափակման պարագայում:
Թեկնածու Լեւոն Բունիաթյանի եզրափակիչ ելույթը. Ես երբեւէ աշխատանքի չեմ ընդունվել ծանոթի միջոցով: Որտեղ աշխատել եմ, դա արել եմ մեծ նվիրումով ու պատասխանատվությամբ: Ես միշտ պատրաստ եմ սովորել: Չեմ աշխատել ՀԾԿՀ-ում եւ ձեր պահանջած ինֆորմացիային չէի կարող տիրապետել:

Фракция НС «Мой шаг» выдвинула Л.Буниатяна на должность члена Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА. Вопрос обсуждался на заседании 13 апреля. Член КРОУ избирается тайным голосованием большинством голосов от общего числа депутатов.
В.Овакимян сообщил, что выборы состоятся сегодня с 13:20 до 14:20 часов.
Артак Манукян. Вопреки прозвучавшим точкам зрения, КРОУ – это действующая площадка, на которой следует обсуждать потенциальные интересы потребителей и крупных организаций. Кроме того, она должна иметь профессиональные наблюдения, а значит, не быть направленной на интересы какой-либо стороны. В центре КРОУ – сбалансированный  интерес к стратегической и дальнейшей деятельности. Это очевидно, так во всем мире.
Тагуи Товмасян. Риск, чьим интересам будет служить кандидат в случае избрания, возник при ознакомлении с   биографией, так как он работал в электрических сетях, т.е. находился на противоположном полюсе. Сложно представить, как он будет хотя бы по-человечески противостоять своим бывшим работодателям.
Сергей Багратян. Нам нужен творческий работник, а не исполнитель. Наши вопросы направлены на то, чтобы подготовить кандидата к разработке стратегических планов. И мои вопросы именно об этом. Это тяжкая работа, и если готовы к этой миссии, желаю, чтобы вы были избраны и служили Республике Армения.
Геворг Папоян. Мы должны представить  члену КРОУ как минимум два требования. Первое – профессионализм, второе – умение защищать интересы государства, общества и народа. Хотя бы один из них должен быть. Но наилучший вариант – обладать обоими.
Арман Бабаджанян. Предлагаем поговорить здесь о принципиальных вопросах. У нас ситуация, когда нам нужно понять, защищает ли эта комиссия интересы Армении или олигархии, которая и после революции продолжает владеть весьма конкретными инфраструктурами и помимо обеспечения экономического интереса, а также доходов решает политические задачи.
София Овсепян. Хотелось бы знать, после стольких прозвучавших вопросов осознали ли вы, насколько неподготовленными как кандидат пришли к выдвижению на эту важную должность? Это довольно серьезный пост, и все мы это знаем. Разве четырех или пяти месяцев было недостаточно, чтобы знать, куда вы собираетесь? Пересмотрите свою кандидатуру и не ставьте себя под удар.
Микаел Мелкумян. Это правительство не смогло снизить риски, по крайней мере, которые оно могло. Энергетика –   хребет экономики. Мы должны представить Армению как конкурентоспособную в энергетическом отношении страну, потому что эта сфера, которая может эффективно работать даже в условиях блокады.
Заключительное слово кандидата Л.Буниатяна. Я никогда не устраивался на работу через знакомых. Где бы ни работал, делал это с большой самоотдачей и ответственностью. Я всегда готов учиться. Я не работал в КРОУ и не мог владеть требуемой вами информацией.