ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Լեւոն Բունիաթյանի թեկնածությունը: Հարցը քննարկվեց ապրիլի 13-ի նիստում: ՀԾԿՀ անդամն ընտրվում է գաղտնի քվեարկությամբ՝ պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների մեծամասնությամբ:
Վահագն Հովակիմյանը նշեց, որ ընտրությունն անցկացվելու է այսօր 13:20-ից 14:20-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Արտակ Մանուկյան. Ի հակադրություն հնչող տեսակետների՝ ՀԾԿՀ-ն գործող հարթակ է, որտեղ սպառողի եւ խոշոր կազմակերպություների հնարավոր շահերը պետք է քննարկվեն: Բացի այդ, այն պետք է ունենա մասնագիտական դիտարկումներ, հետեւաբար միտված չէ որեւէ կողմի շահին? ՀԾԿՀ-ի շահերի կենտրոնում կանգնած է ռազմավարական եւ հետագա շահագործման բալանսավորված շահը: Սա ակնհայտ է, դա այդպես է ողջ աշխարհում:
Թագուհի Թովմասյան. Ռիսկը, թե թեկնածուն ում շահն է սպասարկելու ընտրվելու դեպքում, առաջացավ կենսագրությունը կարդալիս, որովհետեւ աշխատել  է էլեկտրական ցանցերում, այսինքն՝ եղել է հակառակ բեւեռում: Դժվար է պատկերացնել՝ ինչպես է գոնե մարդկային առումով հակադրվելու նախկին գործատուներին:
Սերգեյ Բագրատյան. Մենք ստեղծարար աշխատողի կարիք ունենք, ոչ թե կատարողի: Մեր հարցերը նպատակաուղղված են այն բանին, որ թեկնածուն պատրաստվի ռազմավարական պլաններ մշակելուն: Եւ իմ հարցադրումները հենց դրա համար են: Սա դժվար աշխատանք է, եւ եթե Դուք պատրաստ եք այդ առաքելությանը, ես մաղթում եմ, որ ընտրվեք եւ ծառայեք Հայաստանի Հանրապետությանը:
Գեւորգ Պապոյան. Մենք նվազագույնը երկու պահանջ պետք է ներկայացնենք ՀԾԿՀ անդամին: Առաջինը պրոֆեսիոնալիզմն է, երկրորդը՝ պետության, հասարակության եւ ժողովրդի շահերը պաշտպանելու կարողությունը: Սրանցից մեկը առնվազն պետք է լինի: Բայց լավագույն տարբերակը կլինի, որ ունենա երկուսն էլ:
Արման Բաբաջանյան. Մենք առաջարկում ենք, որ այստեղ հիմնարար խնդիրներից խոսենք: Ունենք մի իրավիճակ, որ պետք է հասկանանք՝ Հայաստանի՞ շահն է պաշտպանում այդ  հանձնաժողովը, թե օլիգարխիայի, որը հեղափոխությունից հետո էլ շարունակում է տիրապետել շատ կոնկրետ ենթակառուցվածքների եւ տնտեսական շահի, նաեւ եկամուտներ ապահովելուց բացի քաղաքական խնդիրներ է լուծում:
Սոֆիա Հովսեփյան. Ուզում եմ իմանալ՝ այսքան հարցերից հետո, որ հնչեցին, հասկացա՞ք՝ որքան անպատրաստ եք եկել որպես թեկնածու այս կարեւոր պաշտոնին նշանակվելու համար: Դա բավականին լուրջ պաշտոն է, եւ բոլորս դա գիտենք: Չորս-հինգ ամիսն արդյո՞ք չի բավարարել, որ Դուք տիրապետեք՝ ուր եք գնում: Վերանայեք Ձեր թեկնածության հարցը եւ Ձեզ հարվածների տակ մի դրեք:
Միքայել Մելքումյան. Այս Կառավարությանը չի հաջողվել մեղմացնել այն ռիսկերը, որոնք գոնե կարող էին: Էներգետիկան տնտեսության ողնաշարն է: Հայաստանը պետք է պատկերացնենք էներգետիկ առումով մրցունակ երկիր, որովհետեւ դա այն ոլորտն է, որը կարող է արդյունավետ աշխատել նույնիսկ շրջափակման պարագայում:
Թեկնածու Լեւոն Բունիաթյանի եզրափակիչ ելույթը. Ես երբեւէ աշխատանքի չեմ ընդունվել ծանոթի միջոցով: Որտեղ աշխատել եմ, դա արել եմ մեծ նվիրումով ու պատասխանատվությամբ: Ես միշտ պատրաստ եմ սովորել: Չեմ աշխատել ՀԾԿՀ-ում եւ ձեր պահանջած ինֆորմացիային չէի կարող տիրապետել:

The NA My Step Faction nominated Levon Buniatyan’s candidate in the post of the member for the RA Public Services Regulatory Commission (PSRC). The item was debated at April 13. The PSRC member is elected in secret ballot by the majority of the votes of the deputies’ total number.
Vahagn Hovakimyan noted that the election would be held today during the period from 13:20 to 14:20.
Artak Manukyan: In contrast with the voicing viewpoints, the PSRC is a functioning platform, where the possible interests of the consumer and large organizations shall be discussed. Besides, it shall have professional observations, therefore is not inclined at the interest of any side – the strategic and further operation balanced interest is in the interest of the PSRC. This is obvious, it is like that in the whole world.
Taguhi Tovmasyan ; The risk that whose interest the candidate will serve in case of being elected, aroused while reading the biography because he worked in the electric networks, i.e. he had been in the opposite polar. It is difficult to picture how he is going to oppose the former employers at least in human aspect.
Sergey Bagratyan: We need creative employee but not the one who fulfils. Our questions are addressed to the fact that the candidate will get ready for working out strategic plans. And my interpellations are just for it. This is a hard work, and if you are ready for that mission, I wish you to be elected and serve the Republic of Armenia.
Gevorg Papoyan: At least we should present two demands for the PSRC member. The first is the professionalism, the second – the capability of defending the interests of the society and the people. One of these shall at least be. But the best version will be, then both will be.
Arman Babajanyan : We propose that here we’ll speak about fundamental problems. We’ll have a situation that we shall understand: does that Commission defend the interest of Armenia or oligarchia that after the revolution it continues having the very concrete infrastructures and the economic interest, also solves political problems besides providing incomes.
Sofia Hovsepyan: I would like to know after these voiced questions if you understood how unready were you as a candidate for being appointed in this important post. That is a rather serious post, and all of us know about it. Were four-five months not sufficient to know where you were going? Review the item of your candidacy and don’t put yourself under blows.
Mikayel Melkumyan: This Government did not succeed to mitigate the risks which at least they could do. Energy is the backbone of the economy. We shall imagine Armenia as competitive country in terms of energy, because it is the sphere that can effectively work even in case of blockade.
Final Speech by the Candidate Levon Buniatyan : I have not ever worked through acquaintance. Wherever I worked I have done with great devotion and responsibility. I am always ready to study. I have not worked in the PSRC and I could not know your demanded information.